Orgazm po menopauzie jest niemożliwy? Nic bardziej mylnego

Orgazm po menopauzie jest niemożliwy? Nic bardziej mylnego

Mówienie o menopauzie bardzo często mija się z prawdą Orgazm po menopauzie jest możliwy. Jeśli zadręczasz się, że nigdy nie osiągniesz już przyjemności, którą dotychczas czerpałaś z erotycznych zbliżeń, to nie ma do tego podstaw. Istnieją metody, aby nadal odczuwać tę rozkosz, a nawet ją pogłębić. Ciesz się swoim ciałem, seksem i orgazmami.

Czytaj więcej...

Pytania o seks

Pytania o seks

Ten temat nie jest ciężki jedynie dla rodziców. Choć wszyscy o mówią o seksie, to jednak nadal pozostaje on tematem tabu Pytania o seks towarzyszą nam od wczesnej młodości. Dowiadujemy się o nim z różnych źródeł. Niektórzy rozmawiają o tym z rodzicami. Jednak z biegiem czasu, i mimo tego, że o seksie rozmawiamy, nadal pozostają nurtujące nas pytania, a pewne kwestie zostają tematu tabu.

Czytaj więcej...

Masaż rozpalający zmysły – jak masować?

Masaż rozpalający zmysły – jak masować?

Masaż rozpalający zmysły jest doskonałą grą wstępną, która wprowadza partnerów w namiętny stosunek, przepełniony bliskością, czułością i namiętnością. Okazuje się, że nie trzeba chodzić na kursy masażu, aby zrobić go dobrze, ale wiedzieć jak to zrobić, jakie miejsca pobudzić, aby wzbudzić pożądanie. Masaż, który jest jednocześnie grą wstępna, nie może być zwykły i typowy, ale powinien prowadzić do rozpalenia zmysłów osoby masowanej i samego ,,masażysty”. Nie jest to zadanie nie możliwe, ani trudne, jeśli tylko wie się o jakie miejsca zadbać i w jaki sposób je pieścić. Erotyczny masaż rozpalający zmysły daje gwarancje satysfakcji i dobrego wprowadzenia do stosunku jeśli się wie, gdzie i jak masować. Mało osób wie, że np. mężczyzn rozpala masaż karku, natomiast kobiecie ogromną przyjemność sprawia delikatny masaż ud. Obie płcie w zdecydowanej większości pozytywnie reagują na masaż stóp oraz piersi/klatki piersiowej.

Czytaj więcej...

Jak wygląda pierwszy raz?

Jak wygląda pierwszy raz?

Większość nastolatków, zanim przeżyją swój pierwszy raz, wyobraża sobie romantyczną atmosferę, świeczki, seksowną bieliznę i idealne dopasowanie z partnerem. Przekazy z filmów, seriali i szeroko pojętej popkultury zazwyczaj tylko pogłębiają te mało realistyczne oczekiwania. Osobny temat stanowi pornografia, której wzorce są jeszcze bardziej problematyczne. Przed pierwszym stosunkiem część osób jest przekonana, że idealny pierwszy seks pozwoli im zbliżyć się do partnera, a być może nawet zostaną razem do końca życia. Jednak bardzo często zostaje po tym uczucie rozczarowania. Zamiast przeszukiwać porady w internecie, jak najlepiej sprawić przyjemność partnerowi, lepiej po prostu pytać i wprost mówić o tym, co sprawia Ci przyjemność. Podstawą jest zastanowienie się nad tym, czy czujesz się na to gotowy. Pamiętaj też, że internet oraz koleżanki i koledzy to często źli doradcy, warto sięgnąć po sprawdzone źródła.

Czytaj więcej...

Jak zaaplikować tampon?

Jak zaaplikować tampon?

Wiele kobiet, które decydują się na stosowanie tamponów, zamiast podpasek mają problem z jego aplikacją. Aplikacja tamponu zależy od jego rozmiaru i tego, czy posiada on specjalny do tego aplikator, czy nie. To już zależy od nas czy wolimy troszkę droższe tampony z aplikatorem, czy bez. Aplikator jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które dopiero zaczynają, ponieważ zostanie on wsunięty na odpowiednią głębokość i w zdecydowanie łatwiejszy sposób.

Czytaj więcej...

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy

Bardzo często zdarza się tak, że ciężko jest trafić na odpowiedni dla siebie rozmiar prezerwatywy. Wielu mężczyzn korzysta z uniwersalnego rozmiaru prezerwatyw, jednak jeśli czujesz, że jest Ci niekomfortowo, to warto sprawdzić swój rozmiar, ponieważ nie tylko nie będzie Cię nic rozpraszać podczas stosunku, ale także zapewni większy komfort Tobie i Twojej partnerce. Prezerwatywy są najczęściej stosowaną antykoncepcją mechaniczną, dlatego też warto jest się także czegoś o nich dowiedzieć. Tutaj chodzi nie tylko o zabezpieczenie, ale i Twoją przyjemność.

Czytaj więcej...

 Jak przygotować się do seksu analnego?

Jak przygotować się do seksu analnego?

Wokół seksu analnego krążą różne mity, które mogą nam zaszkodzić, jeśli zdecydujemy się na seks analny. Naprawdę nie ma się czego wstydzić, jeśli myślisz o seksie analnym, ale nie wiesz jak się do niego przygotować, to w tym artykule znajdziesz odpowiedź na Twoje pytania. Te wskazówki są dla każdego, kto ma tyłek, niezależnie od partnera lub tożsamości płciowej.

Czytaj więcej...

Jak całować się z języczkiem?

Jak całować się z języczkiem?

Na początek musisz wybrać wygodną pozycję, ponieważ całowanie się z języczkiem zwykle trwa trochę dłużej niż standardowe całowanie w usta. Na pewno będziesz chciał być w miejscu, w którym zarówno Ty, jak i Twój całujący się partner poczujecie się komfortowo. Sypialnia lub odosobnione miejsce będzie idealne. Możesz stworzyć nastrój, zapalając kilka świec lub grając nastrojową muzykę.

Czytaj więcej...

Fetysze

Fetysze

Dopiero pod koniec XIX wieku pierwsi psycholodzy wprowadzili pojęcie fetyszyzmu do seksualności, na przykład w celu opisania oddania niektórym częściom ciała. Kiedy opinia publiczna mówi o fetyszu, w rzeczywistości mają na myśli jakąkolwiek określoną praktykę seksualną. Odgrywanie ról i praktyki, zwłaszcza te z obszaru BDSM. Jakoś to pasuje, bo są też czymś magicznym.

Czytaj więcej...

Hiszpańska mucha - najstarszy afrodyzjak

Hiszpańska mucha - najstarszy afrodyzjak

Czym jest hiszpańska mucha? Uznawana jest za najstarszy znany afrodyzjak. Pierwsze wzmianki o nim można znaleźć już w czasach starożytności. Od tamtej pory niezmiennie stanowi jeden z najpopularniejszych środków na pobudzenie seksualne. Ceniony jest także za swoje niezwykle skuteczne działanie. Hiszpańską muchę często określa się jako eliksir miłości. Jakie zawiera składniki? Na czym polega jej działanie?

Czytaj więcej...