Kryzys seksualny mężczyzn - i jego wpływ na ich związki.

Kryzys seksualny mężczyzn - i jego wpływ na ich związki.

Strach przed intymnością, zazdrość i chęć ukarania drugiej osoby mogą być wieloma powodami, dla których mężczyźni rujnują swoje życie seksualne. Kiedy seks staje się przedmiotem władzy, kontroli i kary w związku romantycznym, związek zostaje wystawiony na ciężką próbę" - mówi psychoterapeuta Benedict Pechko. Nie mam ochoty na seks - mówią o tym nie tylko 40-latkowie pogrążeni w kryzysie wieku średniego, ale także 30-latkowie. Dla młodszych mężczyzn seks nie jest już atrakcyjny. Kobiety z pewnością pragną intymnego seksu ze swoimi partnerami, pełnego czułości i otwartości. To jest to, czego oni chcą.

Czytaj więcej...

Jak zróżnicować płeć. Pomysły na zmiany w sypialni.

Jak zróżnicować płeć. Pomysły na zmiany w sypialni.

W seksie nie chodzi o to, by wiedzieć, jak wyznaczyć swoje erotyczne punkty. Chodzi o to, by znaleźć je razem. Nie chodzi o to, by wiedzieć, jak mapować punkty erogenne, aby uprawiać seks w przyjemny, relaksujący i zmysłowy sposób. Chodzi o to, by znaleźć ją razem. Dotykanie i niedotykanie. Zabawa w seks, cieszenie się wzajemnym towarzystwem - oto jak uczynić seks bardziej interesującym - mówi Maya Herman, psychoterapeutka i ekspertka w dziedzinie ludzkiej seksualności. Jak sprawić, by seks był interesujący Wywiad z Mayą Herman Porozmawiajmy o grach i zabawach erotycznych, które sprawią, że seks będzie ciekawszy, np. o przebieraniu się. Mówi, że nowe stroje wiosenne to albo słowiański strój Marzanny (wstążki i trochę słomy), albo - jeśli ktoś lubi mocniejsze - po prostu złota korona i nic więcej. W związku z tym opowiem wam, jak pewien solidny przyjaciel wrócił kiedyś do domu i w półmroku korytarza odkrył demona z rogami, ogonem i trójzębem. Był tak przestraszony, że dostał ataku paniki. Zaczął krzyczeć, że nie chce iść do piekła. Powiedział, że nie zrobił nic złego. Demonica upuściła trójząb i pobiegła w jego stronę". Uspokój się, to ja". Nie mogła go jednak uspokoić i przekonała go, że to ona, jego żona, w czerwonym lateksowym kostiumie z rekwizytami. Był nieostrożny w łóżku, a ona miała temperament, więc postanowiła sprawić mu grubą niespodziankę, zainspirowana postacią Labiryntu z serialu Lucyfer. Idzie do sex shopu i daje mu erotyczne akcesoria.

Czytaj więcej...

Seks nie ma daty ważności.

Seks nie ma daty ważności.

Rodzimy się jako osoby seksualne i umieramy jako osoby seksualne. Wiek jest drugorzędny, liczą się nasze decyzje. Lata nie rezygnują z przyjemności płynącej z bliskości fizycznej. Zwłaszcza, że seks jest euforyczny i daje nam "kopa" do działania. Sex coach Marta Niedźwiecka opowiada o znaczeniu seksu w wieku dojrzałym. W jakim wieku mężczyźni przestają myśleć o seksie? Właściwie powinienem odpowiedzieć na to pytanie odwrotnie. Mówiąc bardzo ogólnie, ludzie nie przestają myśleć o seksie aż do samego końca. Problem polega na tym, że w niektórych kulturach przestaje się o tym mówić i przestaje się uprawiać seks tak wcześnie, jak to możliwe. Wtedy zaczyna się ich starość. Z drugiej strony, ludzie rodzą się seksualnie i umierają seksualnie. Wiek jest więc drugorzędny, a ważniejsze są nasze decyzje. Sądząc z filmów i kolorowych wiadomości, pożądanie powinno umrzeć najpóźniej około 50. roku życia. Wszystkie kochanki są młode, piękne i zdolne do wielkości w łóżku. Popkultura jest odpowiedzialna za wiele nieporozumień, a nawet wypaczeń dotyczących naszej seksualności. Dojrzali ludzie nie są przedstawiani jako namiętni, kochający i pożądliwi, co utrwala błędne przekonanie, że seks jest dla młodych ludzi. Oczywiście, wraz z wiekiem ludzie mogą, ale nie muszą, doświadczać nowych wyzwań w sferze seksualnej, ale nie oznacza to, że seks ma swoją datę ważności. Co więcej, aktywność seksualna w związkach długoterminowych wpływa zarówno na dobrostan psychiczny partnera, jak i na długość trwania związku. Nie warto więc wycofywać się z seksu tylko dlatego, że ma się czterdzieści czy pięćdziesiąt lat. W miarę starzenia się społeczeństw zachodnich coraz częściej rozumie się, że brak informacji w mediach na temat seksu osób dorosłych, brak wiedzy i stereotypy mają bardzo negatywny wpływ na życie psychoseksualne seniorów.

Czytaj więcej...

Czy mężczyźni myślą tylko o seksie

Czy mężczyźni myślą tylko o seksie

Panuje przekonanie, że mężczyźni myślą tylko o "tym". A przecież myślą o pracy, o partnerze, o życiu osobistym, o rodzinie, o swoim życiu. I myślą o seksie. Ale nie tak często. Czy mężczyźni zawsze mają obsesję na punkcie tej czy innej rzeczy? Jak ich postrzeganie seksu różni się od naszego. O czym fantazjują. Jak stawiają się po stronie współczesnych kobiet, które są świadome siebie i wyzwolone. Czy naprawdę nie obchodzi ich nasz cellulit. Wraz z psychoterapeutą Michaudem Pozdauem próbujemy stworzyć portret pewnego współczesnego człowieka. Mówi się, że człowiek ma tylko jedną głowę. Czy to prawda, że myśli tylko o seksie. Nie. Praca, partnerzy, związki, rodzina, moje życie. A potem myślisz o seksie. Ale to wcale nie jest prawda. Jest to przekonanie, że myślimy tylko o "tym". A wszystko, co jest powtarzane wystarczająco długo, wydaje się prawdą. Według badań przeprowadzonych w Ohio mężczyźni myślą o seksie 19 razy dziennie, ale nie możemy traktować tych wyników poważnie. Wygląda na to, że nie zaakceptowałyśmy jeszcze prawdy, że mężczyźni też są ludźmi i też mają uczucia. Jako społeczeństwo sprowadzamy mężczyzn do roli automatów, a oni robią to sami". Jestem mężczyzną, nie sprawiam zbyt wielu kłopotów" - ten sposób myślenia jest wygodniejszy. Ponadto w rodzinie istnieje transmisja międzypokoleniowa, która również zaszczepia przekonanie, że mężczyźni są automatami.

Czytaj więcej...

Rytuały pogłębiające intymność

Rytuały pogłębiające intymność

W rytmie zabieganej codzienności zatrzymujemy się i odpoczywamy. Ludzie są doskonali tacy, jacy są. A w relacjach z innymi? Uczą się utrzymywać równowagę i harmonię. Kilka poniższych ćwiczeń pomoże Ci się do nich zbliżyć. Praktyka jogi kundalini. Ćwiczenie to aktywuje centrum siły życiowej u podstawy kręgosłupa (staw biodrowy) i jest rodzajem Jogi Tantry, ponieważ zwiększa siłę życiową. Moc tę można porównać do śpiącego węża, który budzi się i rozwija się pionowo ze swoich spiral, wzdłuż ciała i nad głową. Kundalini reprezentuje naturę Boga, rozumianego jako para - Bóg i Bogini. Joga Kundalini jest więc ruchem falowym stworzonym dla dwojga i opartym na ich cyklicznej naturze. Praktyka pobudza energię erotyczną osoby praktykującej (tradycja hinduska wymaga, aby mąż/żona udzielił pozwolenia na praktykę współmałżonkowi). Poszukajcie zajęć jogi kundalini, które pomogą wam cieszyć się świadomą, rozbudzoną seksualnością i intymnością ze sobą. Intymność.

Czytaj więcej...

Seks ma swoje źródło w mózgu.

Seks ma swoje źródło w mózgu.

Seks zaczyna się i kończy w mózgu. Podczas najbardziej intymnych chwil w organizmie uwalniane są różne substancje. Skąd bierze się satysfakcja z seksu i orgazmu i jak wpływa na to mózg. Pytamy neurologa Alebenę Grabowską. Spojrzenie neuronaukowca na seks. Po pierwsze, seks zaczyna się i kończy w mózgu. Nie ma go w penisie ani w łechtaczce. Tam jest tylko stymulacja, połączona ze wzrokiem, dźwiękiem i smakiem, a sygnały docierają do mózgu, rozprzestrzeniają się i wracają w postaci przyjemności i radości. Mówiąc najprościej, tak właśnie się dzieje. Jeśli rozłożysz seks na części składowe, okaże się, że to, co jest odczuwane podczas seksu, wynika z działania jakich substancji. Uwalniana jest przede wszystkim dopamina. Jest to hormon, który wywołuje przyjemność i nagrodę, czyli bardzo subiektywne odczucia. Ale także dlatego, że istnieją rzeczy obiektywne, takie jak wzrost ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu mózg otrzymuje więcej tlenu i glukozy. Drugim hormonem jest oksytocyna, czyli hormon przywiązania, ale działa on inaczej u mężczyzn i kobiet. Następuje więc bezwzględna reakcja fizjologiczna: "on" przewraca się na bok i zasypia, podczas gdy "ona" chce rozmawiać i przytulać się. Dlaczego tak się dzieje. Ponieważ u "niego" oksytocyna jest szybko niszczona przez testosteron. Samiec "dostaje" bardzo prymitywną informację, że wykonał swoją pracę, prawdopodobnie odtworzył swój gatunek, jest zmęczony i teraz musi odpocząć i nabrać sił, aby albo znaleźć inną samicę, albo zachować siły do polowania na mamuty. Ona" włącza się dopiero po stosunku, kiedy struktury jej mózgu się zintegrują i pojawia się lęk, że on odejdzie, że pójdzie do innej, że nic z tego stosunku nie wyniknie, że zostanie sama. Chce więc dążyć do tworzenia więzi, budować gniazdo, opiekować się mężczyzną i przedłużać czas seksu - stąd inne zachowanie w okresie "po".

Czytaj więcej...

Fantazje erotyczne z domieszką perwersji, co się w nich kryje.

Fantazje erotyczne z domieszką perwersji, co się w nich kryje.

Osoby, które często śnią o intensywnych lub gwałtownych uczuciach podczas seksu. Skąd bierze się to pragnienie. Świat kobiecych marzeń erotycznych jest bardzo szeroki i trudno znaleźć konkretne przepisy, które by je regulowały. Sny to rzeczy, które odchodzą. Niektóre z nich pozostają w umyśle przez długi czas, inne znikają po jakimś czasie. Przedstawianie przemocy w seksie jest rodzajem mechanizmu obronnego osobowości" - mówi seksuolog Krzysztof Korona. Żadna kobieta nie tolerowałaby przemocy, ale takie pragnienia mogą pojawić się w sytuacjach erotycznych. Podczas zbliżania się do orgazmu niektóre kobiety odczuwają stan podobny do tego, który występuje po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Dezorientacji towarzyszy zmniejszona wrażliwość na ból. W początkowej fazie gry wstępnej ciało jest bardzo wrażliwe na dotyk, a następnie wrażliwość ta maleje w miarę narastania podniecenia. Kobieta będzie wtedy dążyć do bardziej intensywnej stymulacji. Może to prowadzić do bardziej intensywnego pocierania, gryzienia, a nawet klapsów. Może to być bliskie przemocy, ale nie musi świadczyć o skłonnościach sadomasochistycznych. Jest to po prostu część naturalnie rozwijającego się podniecenia seksualnego. Potem, gdy pobudzenie opadnie, okazuje się, że coś boli lub na ciele są ślady, np. malinki czy siniaki. Jest to sytuacja, w której kobieta jest emocjonalnie związana ze swoim partnerem.

Czytaj więcej...

Gdy mężczyźni nie mają ochoty na seks.

Gdy mężczyźni nie mają ochoty na seks.

Mężczyźni, którzy nie mają ochoty na seks, często nie zdają sobie sprawy z tego, kim naprawdę są. Kolejny mit został obalony. Że mężczyźni zawsze mają ochotę na seks, a kobiety nie zawsze. Powody, dla których mężczyźni unikają sypialni, mogą zaskoczyć lub rozbawić ich partnerki, ale zasługują na poważne rozważenie. Problem niezgodności seksualnej prześladuje ludzkość od wieków. Kiedyś jednak wektor niezadowolenia był skierowany w przeciwnym kierunku. - Według seksuologa i psychologa Małgorzaty Zariczuny: "Coraz częściej to kobiety skarżą się na brak czułości ze strony partnera. - Coraz więcej par zgłasza się do mnie właśnie dlatego, że ich partnerzy unikają seksu. W dzisiejszych czasach jest to naprawdę poważny problem. Jak partnerki reagują na spadek zainteresowania seksem u mężczyzn? Często myślą: "on na pewno zdradza", "on mnie już nie lubi" lub "jest gejem". Jednak według seksuologów niewierność znajduje się zwykle na szarym końcu listy powodów. A podejrzenie o homoseksualizm to wpływ kina amerykańskiego. W rzeczywistości występuje tylko niewielki odsetek takich przypadków. Prawdziwy powód, dla którego kobiety nie potrafią sobie wyobrazić . Po prostu dlatego, że nie potrafią sobie tego wyobrazić.

Czytaj więcej...

Skąd się biorą problemy seksualne.

Skąd się biorą problemy seksualne.

Jeśli mężczyźni boją się kobiet, żadna ilość leków nie zmniejszy tego strachu. Nie mogą usunąć bólu wspomnień, nie mogą sprawić, że odrosną skrzydła odcięte w dzieciństwie. Takie obrazy można znaleźć w Internecie. Pewien mężczyzna pyta zgromadzony tłum: "Kto chce zmian?". Wszyscy podnoszą rękę". A kto chce zmian?" Nikt nie podnosi swoich. To samo dotyczy życia seksualnego. Chcemy lepszego seksu, ale nikt nie chce zmieniać siebie. Andrzej Grzyżewski, seksuolog i psychoterapeuta, mówi: "Wydaje nam się, że pigułka rozwiązuje wszystkie problemy. Mężczyzna, 36 lat, 3 związki Nigdy nie byłem w związku. Za każdym razem seks kończy się zaburzeniami erekcji. - Wiele razy w życiu kochałem się z nową partnerką, ponieważ nie mam doświadczenia jako kochanek, a mój poziom lęku jest bardzo wysoki" - wyjaśnia Andriej Grizhevsky, seksuolog i psychoterapeuta. - Wtedy człowiek jest zaskoczony". Co ona o mnie myśli. Może jestem za mały. Może jestem za duży. Podobnie, jeśli nie ma intymności z kobietą. Następnie wyobraża sobie, że musi udowodnić swoją wartość jako gwiazda porno. W miarę jak nabiera pewności siebie, w jego ciało wstępuje niepokój, strach i przerażenie, ale nie są to zbyt ekscytujące emocje. Prowadzi to oczywiście do zaburzeń erekcji. Kolejnym statystycznym krokiem jest zamawianie silnych leków przez Internet, co niewiele pomaga. Dzieje się tak dlatego, że jedyną rzeczą, która może złagodzić niepokój takich mężczyzn, czyli ich niezdolność do uzyskania erekcji, jest ciepły związek z kobietą. Najczęściej jednak pacjenci nie chcą o tym słyszeć, chcą leków, które rozwiążą ich problemy. W rozmowie z psychoterapeutą wyznaje, że myśli, iż kobiety nie będą nim zainteresowane, bo nie jest przystojny, a jego życie nie jest ciekawe Andrzej Grzyżewski: - Mężczyźni przychodzą do mnie z obniżoną samooceną. I wierzą, że farmakologia doda im pewności siebie, pozwoli rozmawiać z kobietami, uwodzić i sprawdzać się w łóżku. Jednak aby tak się stało, takie leki muszą zawierać gen socjopatii zmieniający osobowość. Jak przekonać ludzi, że potrzebują psychoterapii.

Czytaj więcej...

Skąd się biorą problemy seksualne.

Skąd się biorą problemy seksualne.

Jeśli mężczyźni boją się kobiet, żadna ilość leków nie zmniejszy tego strachu . Nie mogą usunąć bólu wspomnień, nie mogą sprawić, że odrosną skrzydła odcięte w dzieciństwie. Takie obrazy można znaleźć w Internecie. Pewien mężczyzna pyta zgromadzony tłum: "Kto chce zmian?". Wszyscy podnoszą rękę". A kto chce zmian?" Nikt nie podnosi swoich. To samo dotyczy życia seksualnego. Chcemy lepszego seksu, ale nikt nie chce zmieniać siebie. Andrzej Grzyżewski, seksuolog i psychoterapeuta, mówi: "Wydaje nam się, że pigułka rozwiązuje wszystkie problemy. Mężczyzna, 36 lat, 3 związki Nigdy nie byłem w związku. Za każdym razem seks kończy się zaburzeniami erekcji. - Wiele razy w życiu kochałem się z nową partnerką, ponieważ nie mam doświadczenia jako kochanek, a mój poziom lęku jest bardzo wysoki" - wyjaśnia Andriej Grizhevsky, seksuolog i psychoterapeuta. - Wtedy człowiek jest zaskoczony". Co ona o mnie myśli. Może jestem za mały. Może jestem za duży. Podobnie, jeśli nie ma intymności z kobietą. Następnie wyobraża sobie, że musi udowodnić swoją wartość jako gwiazda porno. W miarę jak nabiera pewności siebie, w jego ciało wstępuje niepokój, strach i przerażenie, ale nie są to zbyt ekscytujące emocje. Prowadzi to oczywiście do zaburzeń erekcji. Kolejnym statystycznym krokiem jest zamawianie silnych leków przez Internet, co niewiele pomaga.

Czytaj więcej...