Oddychanie i seks Nasz wewnętrzny afrodyzjak

Oddychanie i seks Nasz wewnętrzny afrodyzjak

Oddychanie pozwala nam czuć, roztapia to, co w nas zamrożone, i daje szansę na prawdziwe spotkanie z drugim człowiekiem. Głęboki wdech i spokojny wydech. Na pierwszy rzut oka wydaje się to takie proste, ale od tego zależy twoje życie - i twoje życie seksualne. Im pełniejszy jest twój oddech, tym bardziej jesteś otwarty na spotkania, emocje i przyjemność z partnerem i samym sobą. Nie tylko dlatego, że energia seksualna jest najpotężniejszą energią na ziemi i ma moc tworzenia nowego życia" - mówi trener i autor książki "Oddech" Grzegorz Pawłowski. "Oddychaj świadomie i żyj obficie. - Jest to również energia twórcza, która najczęściej daje ludziom radość i satysfakcję. Aby ją obudzić i sprawić, by działała, musimy oddychać. Topi to, co w nas zamrożone, i daje nam możliwość poznania innych ludzi" - wyjaśnia.

Czytaj więcej...

Piersi jako brama do miłosnej więzi z mężczyznami i z samą sobą

Piersi jako brama do miłosnej więzi z mężczyznami i z samą sobą

Piersi nie są eksponowane w naszej kulturze, a kobiety w ogóle nie są do nich przywiązane. Jest to paradoks, ponieważ świat jest dosłownie od ściany do ściany. To jest wejście do umysłu kobiety. Piersi. Otwierają możliwość głębokiego związku miłosnego między sobą a mężczyznami. A jednak w naszej kulturze większość kobiet nie jest stymulowana ani uczona dotykania swoich piersi. Sami nie wiemy, jak je złagodzić. To samo dotyczy naszych partnerów. Jak sobie z nimi radzić. Niedawno uczestniczyłam w spotkaniu dla kobiet. Kiedy otworzyłem drzwi, zobaczyłem nagie kobiety siedzące w kręgu, pocierające się nawzajem o piersi i wyglądające na szczęśliwe. W tym obrazie było coś tak pięknego, intymnego i świętego, a jednocześnie pierwotnego i naturalnego. Byłem zszokowany, że nigdy wcześniej sam tego nie robiłem. Na drodze do zaakceptowania swojego ciała zdałam sobie sprawę, że moje piersi nadal były w pewnym sensie odrzucane.

Czytaj więcej...

Nie ma czasu na seks.

Nie ma czasu na seks.

Jeśli nie potrafimy uchwycić tych momentów w naszym codziennym życiu, kiedy przekraczamy granicę, za którą zwykle trudno jest wrócić, możemy w końcu zapłacić za to cenę w postaci braku w naszym życiu osobistym, seksualnym i emocjonalnym. Od dawna wiemy, że życie w ciągłym biegu i z ciągłymi przeszkodami może być zgubne dla naszego samopoczucia. Ale jak zatracenie się w natłoku obowiązków wpływa na sferę intymną? I czy można się od tego hałasu uwolnić. Seksuolog Andrzej Depko odpowiada.

Czytaj więcej...

Kobieta alfa poszukująca mężczyzny

Kobieta alfa poszukująca mężczyzny

Kobiety alfa szukające mężczyzny powinny najpierw sprawdzić swoje wymagania. Znalezienie partnera, gdy odnosi się sukcesy i ma się status, wcale nie jest łatwe. Mężczyźni boją się kobiet o cechach przywódczych i kobiet alfa. A może to mit z czasów, gdy było mniej kobiet robiących karierę. Psychoterapeutka Katarzyna Miller zastanawia się, jaki jest idealny partner lub kochanek dla kobiety alfa i jak się nim stać. Samotne kobiety twierdzą, że mężczyźni boją się silnych, zdecydowanych i ambitnych kobiet, dlatego pozostają samotne. Amerykańska psychoterapeutka Sonia Rose w swojej książce "Alpha Women Seeking Partners" pisze jednak, że od lat 70. ubiegłego wieku to się zmieniło. Mimo to kobiety obawiają się, że nie znajdą partnera, jeśli nie będą ostrożne. To prawda. Przede wszystkim nie należy szukać ideału. Poznałam w programie telewizyjnym naprawdę fajnego faceta i kiedy wypowiedziałam jego imię, połowa Polski by westchnęła. Jest inteligentny, przystojny, ma szanowany zawód, jest sławny i prawdopodobnie bogaty. Rozmawiali o kłótniach, a on oczywiście mówił, że się kłóci i że jego żona też się kłóci. A jedna z dziewczynek, która z nim była, powiedziała, że to nie było miłe i że matka nie prawiła mu kazań. Spojrzał na nią z politowaniem. Przyznanie się, że jest zakochany, nie wzbudziło w nim entuzjazmu. Później, dość krótko, rozmawiali na osobności i opowiadali sobie, jak się sprawy mają w domu. Powiedział, że jeśli jego żona jest słodka, łagodna i posłuszna, to po dwóch latach nie może z nią mieszkać. Według niego żona doskonale wie, czego chce, czego nie lubi i co jej odpowiada". Blichtr i wspaniałość zostaw na wycieraczce". W związku z tym bardzo ją ceni i kocha, kocha swój dom i uwielbia w nim przebywać. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem. 'Boże, są tacy mężczyźni, bo wiadomo, że są takie kobiety'.

Czytaj więcej...

Jak seriale telewizyjne wplywaja na naszą płeć

Jak seriale telewizyjne wplywaja na naszą płeć

Przyjaciele to kultowy serial, który nie tylko zmienił oblicze telewizji, ale także ukształtował nasze podejście do seksu. Jak seriale takie jak Seks w wielkim mieście, Przyjaciele i Jak poznałem waszą matkę wpłynęły na nasze życie seksualne? Jaki wpływ wywierają na nas? Czy oni w ogóle decydują o tym, kiedy i z kim śpimy? Co zyskaliśmy, a co straciliśmy dzięki pop-seksualności? Czy niektóre z odpowiedzi można znaleźć w filmie SHAME? Co zyskaliśmy dzięki bohaterkom Seksu w wielkim mieście? Innymi słowy, cztery kobiety spacerujące po Nowym Jorku niczym oddział wojowników, rozsiewające feromony. Przecierały one nowe szlaki dla kobiet. Propagują ideę chodzenia do pubów w grupach i dobrej zabawy. Bez konieczności podrywania dziewczyn. A im bardziej dziewczyny cieszą się własnym towarzystwem, tym wyższa jest ich samoocena. Ale kiedy o tym myślę, przychodzi mi na myśl polska wieś. Warszawa składa się przecież w większości z ludzi ze wsi, ale nie przynoszą oni ze sobą frywolnych przyśpiewek o wiankach, które trzeba przekazywać i gubić, ani radości z używania siebie na stogach siana. Po prostu nie wiedzą, jak poruszać się w dużym mieście, co wywołuje pewien rodzaj zażenowania. Ponadto wielu warszawiaków pochodzi z małych miast i stąd bierze się ostrożność. Kiedy więc nasze dziewczyny idą przez Warszawę, tak jak to robią w Nowym Jorku, często piją i łączą to z marszem. Coraz więcej i więcej w dużych ilościach. I jest mi ich żal. Coraz więcej kobiet zrywa ze swoimi przyjaciółkami, ponieważ za dużo piją. W przeszłości udawało im się pozostać razem, ponieważ lubili pić, flirtować, bawić się i tańczyć. Teraz, w jakiś sposób, picie stało się celem samym w sobie.

Czytaj więcej...

Mój były był świetny w łóżku. I obecny.

Mój były był świetny w łóżku. I obecny.

Rozdźwięk między bezpieczeństwem, stabilnością, uczuciem i seksualnością jest bardzo powszechny - mówi Catherine Miller. I obecny. Nie ma szaleństwa. Ale jest też miłość. Bezpieczeństwo Zrozumienie i stabilizacja. Wszystko kręci się wokół seksu, jak kamyk w bucie. Co robić, gdy serce wybiera, a pożądanie seksualne piszczy, wzdycha lub ziewa. Rozwiązanie wydaje się być jedno - pozostać w związku i uprawiać seks z kochankiem, ale co zrobić, jeśli utknęło się w podwójnym życiu. Czy można wynegocjować z partnerem zastąpienie nudnego seksu innym. Ale jak możemy ich przekonać? Psychoterapeutka Katarzyna Miller zastanawia się. On mnie kocha, rozumie, wspiera, kupuje mi bilety do opery i na wakacje w Grecji, pamięta o moich urodzinach i rocznicach, wszystko jest cudowne - mówią kobiety. Doskonale. Ale nie przepada za pluszakami. Jest to powszechnie znany fakt wśród kobiet i mężczyzn, że ich poprzednie kochanki lub kochankowie byli piękni, a warto zauważyć, że mężczyźni również cierpią z powodu tego problemu. Jeśli jednak zagłębimy się w ich samoocenę, okaże się, że ona lub on był dobry tylko dla seksu. Nic więcej. Innymi słowy, był on człowiekiem tylko dla seksu. Nie na całe życie. Uświadomienie sobie tego pomaga nam zachować zdrowy rozsądek. Dobrze jest mieć kompletny pakiet, który obejmuje zarówno seks, jak i miłość. Ale jest to tak rzadkie jak kwiat paproci czy szóstka w bingo. To niedopasowanie między bezpieczeństwem, stabilnością, miłością i seksem jest bardzo powszechne. Dzieje się tak dlatego, że nasze ars amandi nie tylko musi odpowiadać nam obojgu, ale także musimy się dogadywać na wielu płaszczyznach - emocjonalnej, intelektualnej i duchowej. Cóż, nie zdarza się to zbyt często.

Czytaj więcej...

Pierwszy raz po zdradzie

Pierwszy raz po zdradzie

Odbudowa zaufania w łóżku po romansie to proces, który wymaga wiele wysiłku, a obie strony muszą włożyć wysiłek, aby proces ten zakończył się sukcesem. Czy można mieć udane życie seksualne po zdradzie partnera? Jak odbudować zaufanie w łóżku i poczuć się bardziej atrakcyjnym. Psychoterapeuta Michał Pozdal opowiada o zdradzie i jej konsekwencjach. Gdzie to zrobiono. Czy powiększyły się piersi, czy skóra stała się gładsza. Niezależnie od tego, czy była szczupła, czy młoda. Tam, gdzie jej dotykał. Niezależnie od tego, czy czuł się z nią lepiej, czy nie. Co ona miała, czego ja nie miałem. Dlaczego. Dlatego zdradzone kobiety zadają sobie pytanie (lub krzyczą do swoich partnerów). Nawet jeśli od zdrady minęło już trochę czasu i obie strony postanowiły zacząć od nowa żyć ze sobą i swoim związkiem. Nawet jeśli ona już mu wybaczyła i naprawdę chce, żeby się dogadali. Trudno uwierzyć, że to się już nie powtórzy. Trudno jest zaspokoić swoje uczucia w sypialni, gdy wciąż masz przed oczami obraz ukochanego w łóżku z inną kobietą. Skąd możesz mieć pewność, że nie myśli o tym podczas seksu z Tobą.

Czytaj więcej...

Co powinnaś zrobić, aby go w sobie rozkochać?

Co powinnaś zrobić, aby go w sobie rozkochać?

Flirt, romans, miłość. Czasem na Waszej drodze drogie Panie pojawia się mężczyzna, który wzbudza w Was niemałe zainteresowanie. Pragniecie, aby to właśnie On, zwrócił na was swoją uwagę. Niektóre z Was mogą nawet marzyć o tym, aby to właśnie ten mężczyzna wywrócił Wasz świat do góry nogami, został na całe życie i świata poza Wami nie widział. Jednak wiele kobiet nie wie jak to zrobić. Zadają sobie w związku z tym jedno zasadnicze pytanie, Co zrobić, aby zwrócić na siebie jego uwagę? Moje drogie Panie to wcale nie jest, aż tak trudne. Istnieje bowiem kilka sztuczek, które sprawią, że wybrany przez Was mężczyzna oszaleje na Waszym punkcie. Warto więc tych kilka sztuczek poznać, aby w dogodnym momencie je zastosować

Czytaj więcej...

Co mężczyźni lubią w łóżku? Czy powinieneś nauczyć się technik seksualnych?

Co mężczyźni lubią w łóżku? Czy powinieneś nauczyć się technik seksualnych?

Czy chcesz być "dobry w łóżku"? Naucz się przejmować inicjatywę i przewodzić w seksie, na przemian ucząc się przewodzenia i podporządkowując się temu, co robi twój partner. Edukacja seksualna zawsze pomoże zadbać o to, by seks nie stał się z czasem monotonny i nudny. Co mężczyźni lubią w łóżku? Zwłaszcza dominacja kobiet. Jeśli więc chcesz być "dobra w łóżku", naucz się na przemian przejmować inicjatywę i przewodzić w seksie oraz podporządkowywać się temu, co robi mężczyzna. Edukacja seksualna jest zawsze przydatna, aby seks nie stał się z czasem monotonny i nudny. Co mężczyźni lubią w łóżku? Zwłaszcza dominacja kobiet. Jeśli więc chcesz być "dobra w łóżku", naucz się przejmować inicjatywę i przewodzić w seksie, na przemian z tym, co robią mężczyźni.

Czytaj więcej...

Słownik błędnych przekonań na temat seksu

Słownik błędnych przekonań na temat seksu

Źródło problemu stref płci leży w odmiennym sposobie myślenia, wynikającym z różnic w funkcjonowaniu mózgów kobiet i mężczyzn. W relacjach intymnych często używamy delikatnego języka, który zazwyczaj jest inaczej rozumiany przez kobiety i mężczyzn, co nieumyślnie prowadzi do frustracji. Nie możemy też polegać na tłumaczach podczas pojednania. Ale tak jak bardzo różnimy się od siebie, tak samo różne mogą być nasze doświadczenia. Dobry seks. Dla mężczyzny udany seks to seks, który kończy się ekstatycznym orgazmem zarówno dla ciebie, jak i dla twojej partnerki. To właśnie sprawia, że on (i jego partnerka) myślą, że jest dobrym kochankiem. Dlatego "potrzeba" orgazmu jest jednocześnie związana z rozładowaniem napięcia. Czasami jest to także sposób na zaprzeczenie problemowi. Dla kobiet dobry seks to często taki, który pozwala im odczuwać intymność z partnerem, zarówno delikatną, jak i intensywną. - Seks mężczyzn jest bardziej aktem fizycznym, podczas gdy seks kobiet opiera się bardziej na emocjach" - mówi psycholog Justyna Stulik-Wadowska. - Podczas budowania związku kobiety wolą łączyć seks z nadzieją na miłość i zaangażowanie ze strony partnera. Seks nie jest więc miłością samą w sobie, lecz jedynie dopełnieniem nadziei na miłość. Aby osiągnąć przyjemność, potrzebuje, by jej mózg wyłączył złe emocje, takie jak martwienie się o stan związku, ale dla niej tylko seks i orgazm pomagają wyłączyć te złe uczucia. A gdy są wyłączone, po prostu znikają. Dzieje się tak dlatego, że uwalniają się hormony szczęścia, ona jest napalona, chce się przytulać i rozmawiać. Niestety, kobiety albo nie wiedzą, albo zapomniały, że odczuwanie senności po stosunku jest dla mężczyzn czymś zupełnie naturalnym. Jest to wynikiem działania oksytocyny wydzielanej podczas seksu.

Czytaj więcej...